Uviažte si pevné puto s Vašim dieťaťom

O Mne

Od marca 2012 som mamina úžasného syna, ktorý sa takmer od narodenia nosí. Od júna 2014 som tiež Certifikovaná lektorka nosenia V bavlnce, ktorý viedla p. Anna Pohořálková (www.vbavlnce.cz). Vrátim sa však na začiatok nášho príbehu o nosení. K noseniu som sa dostala, ešte kým bol syn v brušku. Narazila som vtedy na internete na krátky článok, ktorý menoval len niekoľko z mnohých prínosov nosenia pre bábätko, maminu a ich vzájomný vzťah. Vtedy som sa rozhodla - budem naše dieťa nosiť!

Po dlhom štúdiu všetkých alternatív som si vybrala babyvak a vysvetľovala som malinkému v brušku, aké bude to nosenie super. Keď mal synček týždeň, pustili sme sa do toho a hoci dnes viem, že to nebolo vždy ideálne, bolo nám spolu dobre. Kým synček v babyvaku prespal svoje bruchabôle, ja som študovala v štvrtom ročníku na vysokej škole a riadila malú domácnosť. Chodili sme na výlety, tábory a vonku sme boli aj v nepriaznivom počasí, kedy jednoducho kočík neposkytuje maminke až také pohodlie. Preto som bola takpovediac hluchá voči ničím nepodloženým "argumentom", že syn bude mať krivú chrbticu, že bude nesamostatný, či nebodaj rozmaznaný. Dnes vidím, že náš prvorodený je úžasne šikovný, odvážny a samostatný (občas až príliš :)

V máji 2015 nám pribudol druhý nosenček. Mladší syn kočík prakticky nepozná, od narodenia sa nosí v rôznych pomôckach na nosenie, alebo len tak na rukách. Nosenie je pre neho odpoveďou na každú bábätkovskú boliestku a pre mňa pomocou v starostlivosti o dve deti. Do deväťnástich mesiacov spal výlučne počas nosenia. V tomto veku "dozrel a odpadol", už sa nosiť nechce (ak nerátam nakúkanie do hrncov a občas nôžky unavené z prechádzky). Som veľmi vďačná, že sme to takto nechali plynúť a mohli si ten čas spolu užiť.

Stránka MAMIN UZLÍK je tu preto, aby šírila pochopenie a lásku k noseniu bábätiek, aj väčších detí. Poskytuje informácie o nosení, o rôznych pomôckach na nosenie. Nájdete tu ponuku individuálnych, aj malých skupinových kurzov nosenia, kde sa môžete naučiť, ako uviazať pevné puto s Vašim dieťaťom. Na chladnejšie obdobie roka Vám rada ušijem nosičskú vsadku do vetrovky, či kapsu na nosenie.
 

Verte, že taký dobrý MAMIN UZLÍK potom len tak hocičo nerozviaže..